Samsun’da 2 bin metrekarelik bayrak dalgalanıyor

Samsun’un Kavak ilçesinde Türkiye’nin en büyük bayrağı dalgalanıyor.

01.03.2019
A+
A-

Türk Bayrağı 2 ayda bir 25 bin TL harcanarak değiştiriliyor.
116 metre ebadında olan ve Türkiye en büyüğü olarak gösterilen Türk bayrağı Samsun’un Kavak ilçesinde dalgalanıyor. 116 metre uzunluğunda 96 ton ağırlığında direğe asılı olan bayrak 450 kilo ağırlığında.

Paraşüt kumaşından yapılan bayrak 2 ayda bir 25 bin TL harcanarak değiştiriliyor. Samsun-Ankara karayolunda bulunan bayrağında önünde geçenler fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyor.  Bayrak hakkında bilgi veren Yusuf Kesler, “Bu bölgede uygun vinç bulamadık. Ankara’dan vinç getirerek direği dikip bayrağı göndere çekebildik. Bu büyüklükteki bir Türk bayrağının burada dalgalanması, bize vereceği gurur ve huzuru düşünerek bu süreci başlattık. Süreç zor olsa da başardık. Bayrağımız 2 bin metrekare büyüklüğü ile Türkiye’de dalgalanan en büyük Türk bayrağı. Dünyada ise ikinci sırada. Samsun-Ankara karayolu kenarında bulunan tesisimizi ziyaret eden vatandaşlar ve yoldan geçip bayrağımızı gören vatandaşlarımızın ilgisi çok fazla” dedi.

Vatandaşların bayrağa büyük ilgi gösterdiğini belirten Kesler, “Bazı vatandaşlar ise bayrak direğinin zemininde bulunan ay-yıldız şeklindeki mescitte namaz kılıyorlar. Buraya gelen insanlar böyle büyük bir Türk bayrağını göndere çektiğimiz için bizi yürekten kutlayıp teşekkür ediyorlar. Bu çok gurur verici. Allah’a bunu bize nasip ettiği için çok şükür ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.