Samsun’da ‘JANDARMA’dan ‘TRAFİK’ SEFERBERLİĞİ!

Samsun’da jandarma ekipleri, traktör kazalarını önlemek amacıyla traktör sürücülerine 100 adet reflektör dağıttı

jandarma
23.11.2022
A+
A-

Samsun’da traktörlerin karıştığı trafik kazalarını önlemek amacıyla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi ekiplerinin, Bafra İlçesi Çetinkaya Mahallesi’nde traktör sürücülerine reflektör dağıtımı için tören düzenlendi.

jandarma

TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Ekipler, tarım araçlarının güvenli kullanımı, reflektör kullanmanın önemi ve gerekliliği, tarım araçlarının gece kara yolunda kullanımı, rops demiri ve emniyet kabininin önemi, traktörlerde görünürlüğü sağlayan çakar lamba ve ışık donanımının kullanılması, tarım araçlarında bulundurulması zorunlu gereçler ve kullanılması, ‘Pat-Pat’ diye tabir edilen tarım araçları ile kara yoluna çıkılmaması sadece tarım alanlarında kullanılması ve genel trafik kuralları hakkında traktör sürücülerini bilgilendirdi.

jandarma

‘REFLEKTÖR TAK, GÖRÜNÜR OL’
Seminerin ardından traktör sürücülerine broşür ve 100 reflektör dağıtıldı. Üçgen reflektörler jandarmanın da yardımıyla römorklara takıldı. Jandarma Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Serdar Silay, 2021- 2023 Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı, Tarım Araçları Güvenli Kullanım Projesi ve Reflektör Tak Görünür Ol Projesi kapsamında seminer ve reflektör dağıtımının devam edeceğini bildirdi.

jandarma

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.