SAMSUN’DA SIKI DENETİM!

Samsun’un İlkadım İlçesinde, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce öğrenci servisleri denetlendi, 25 okul servis aracı trafikten men edildi

Samsun‘da okul servis araçları ve şoförler üzerinde yapılan denetimlerde 25 servis aracı trafikten men edilirken, 169 okul servisi aracı ve şoförüne de 65 bin 427 TL idari para cezası uygulandı.

169 ŞOFÖRE PARA CEZASI
Trafik Şube Müdürlüğü ile Jandarma Trafik Timleri, sorumluluk bölgesindeki Kıran Mahallesi’nde öğrenci servislerini denetledi. Denetimlerde, 169 öğrenci servisi ve şoförüne 65 bin 427 lira trafik idari para cezası uygulandı, 25 okul servis aracı trafikten men edildi.

KOMUTAN YARDIMCISI DA KATILDI
Denetimlere, Samsun İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Mustafa Koçyiğit, Trafik Şube Müdürü Astsubay Kıdemli Başçavuş Serdar Silay ve Taşımalı Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Tilki de katıldı.

Kent genelinde, eğitim öğretim yılının başından bu yana 8 bin 191 öğrenci servisinin kontrol edildiği, 5 bin 431 şoföre trafik güvenliği eğitimi verildiği bildirildi.

VALİ ZÜLKİF DAĞLI AÇIKLADI
Öte yandan denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, resmi ve özel okul servis araçları ile taşımalı eğitim servis araçlarının karıştığı trafik kazalarının sıfıra indirilmesi ve geleceğin teminatı çocukların can ve mal güvenliklerinin sağlanması için yürütülen denetimlerin kesintisiz bir şekilde sürdürüleceğini ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, servis araçlarıyla ilgili en küçük ihmal ve dikkatsizliğin kötü sonuçlara yol açtığını belirterek, servis şoförlerinin araçlarının bakımını mevzuat çerçevesinde aksatmadan zamanında yapması, seyir halindeyken ve öğrencileri indirip bindirirken dikkatli olmasının bu konudaki en önemli tedbir olacağını söyledi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.