Samsunspor bu badireyi atlatır!

18.10.2019
A+
A-

Oktay ZERRİN’in kaleminden..

Son günlerde, son haftalarda kaçan goller ve galibiyetlere rağmen; bu takım yine de namağlup olarak zirve mücadelesi veriyorsa, tüm kırgınlıkları ve olumsuz, negatif düşünceleri bir kenara atmamız gerekiyor!
Bu takım; bu günlere öyle kolay gelmedi ve bunu en iyi o günleri yaşayanlar bilir. Dışardan, hariçten gazel okumakla bu takıma ancak destek değil; köstek olmuş oluruz ki; bu da her hâlükârda, zirve peşinde olan bir takımı yaralar ve olumsuz kanalize eder!
O halde; özellikle biz Basın mensuplarına, spor köşe yazarlarına düşen görev; Samsunspor’a her yönden sahip çıkmak, takımı benimsemek, bu takımın Samsun iline ait bir takım olduğu fikrini; ilden; il sınırları dışına kadar güzel, noksansız taşımak olmalıdır.
Yoksa her maç sonrası, iyi maçlara iyi, başarısız maçlarında kötü diyerek; bir takımı içten yaralama ve kan kaybına yol açmak bizlere hiç yakışmaz. Elbette takımın olumsuz yönlerini, hatalarını da yazacağız ancak kaş yapacağız diye göz çıkartırsak, bunun adı asla yapıcılık olmaz!
Yılport Samsunspor sadece İsmail Uyanık ve şirket CEO’ su Yüksel Yıldırım ile başarıya ulaşamaz. Takım; taraftarları ile yönetimi ile teknik direktörü ve hocaları ile hatta at yapının da sahiplenilmesi ile takım olma özelliğiyle başarıya odaklanabilir!
Yeter ki; biz bundan sonraki maçlarımızı kazanalım, içerde mağlup olmayalım hatta beraberliklere de sebebiyet vermeyelim ve tabi ki lider Manisa’nın da yapacağı maçlarda beraberlikler, yenilgiler almasını bekleyelim.
Bu ligin altından da çok sular akar, akacaktır da. Yeter ki; biz kendi içimizdeki olumsuzluklarımızı olumlu yöne kanalize edelim.
Daha çok maçımız var. Rakiplerimizin de var tabi ki ve lig her türlü sonuca gebe! Biz, biz olalım, birlik ve beraberlik içeresinde olalım; gerisi kolay.
Bu vesileyle, inşallah play-off’suz ve doğrudan bu sezon 1. Lig’ e yükseliriz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.
Saygılarımla.
Oktay ZERRİN

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.