‘Sarıkaya, gazeteci değil!..’

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, muhabire tokat atan gazeteci Muharrem Sarıkaya ile ilgili sert bir açıklamada bulundu

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında yaşanan ses problemini çözmeye çalışan İHA muhabirine tokat atmasına sert tepki gösterdi. Çakır, “Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz” dedi.

‘VİCDANA, AHLAKA, ONURA SIĞMAZ’
Muharrem Sarıkaya’nın, canlı yayında yaşanan ses problemini çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atmasına tepki gösteren meslek örgütlerinden biri de Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti oldu.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır,
Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisine yaptığı davranışın vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan bir hareket olduğunu ifade etti. Çakır, “Muharrem Sarıkaya’yı bu davranışından dolayı şiddetle kınıyor, bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz” diye konuştu.

‘ARTIK MESLEKTAŞIMIZ DEĞİL’
Yusuf Ziya

Çakır şunları söyledi:

“Kameraların önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması herkes gibi bizlerin de yüreğini sızlattı. Şiddetin her türlüsünü şiddetle reddediyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz. Bir gazeteci olarak Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisi arkadaşımıza uyguladığı şiddetin hiçbir şekilde kabul edilir bir yanı yoktur. Her şeyden önce insan onurunu rencide eden bu davranışını kınıyoruz ve Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.