SEVGİ TOPLUMUNDAN NEFRET TOPLUMUNA!

26.06.2020
A+
A-

Oktay ZERRİN’in kaleminden..

Şu yazının başlığı bile; yazılacak sayfalarca yazıya bedeldir bence fakat biz yine de okurlarımıza olan sevgi ve saygımız gereği, yazımızı tam olarak sizlere sunalım!
Sanırım büyük bir kesim, yazımdaki “Sevgi Toplumundan Nefret Toplumuna ” adlı başlığa katılıyordur diye düşünüyorum. Öyle ilginç şeyler oluyor ki ülkemizde ve dünyada, ağzımız ve gözlerimiz hayretler içeresinde açık kalıyor.
Nasıl kalmasın ki; tavuk keser gibi insan kesmeler, boğazlamalar, yan baktın, omuz attın kavgaları ki bunların birçoğu da yaralama ve ölümle sonuçlanıyor. Ve daha neler neler, ne türlü bahaneler! Millet, patlamaya hazır birer canlı bombaya dönmüş sanki! Dokunsalar; insanların çoğu kavga için, sataşmak, dövüşmek hatta yaralayıp öldürmek delisi olmuş!
En küçük bir huzursuzluk ortamından vazife çıkartıp ” acaba bugün kime saldırsak, kimi dövsek, kime sövsek, kimin gururunu rencide etsek ” gibi bir sürü ipe- sapa gelmez, saçma- sapan fantezilerini hayata geçirebilmek için fırsat kollamaya devam edenler var.
Peki; bu toplum bu hâle nasıl geldi? Ne derdi var bu insanların? Nedir birbirlerinden alıp veremedikleri? Yazık değil mi bu ülkenin insanlarına? Bir sürü saçma sapan işler, zırvalarla uğraşacaklarına; bir araya gelip, el- ele, omuz- omuza verip de ülkenin kan ağlayan sorunları için de biraz kafa yorsalar olmaz mı?
Evet; bu ülkede özellikle bu kovid-19 virüsünden de kaynaklanan ekonomik krizler var. Bu ölümcül virüs sağlığımıza ve canımıza kastedip, sadece ülkemizde değil; tüm dünyada canlar almaya devam ederken; hâlâ maske takarım, takmam, can benim, keyif benim diye ortalığı adeta bir korku ve ölüm cehennemine çevirmeye çalışanlar var!
Arkadaş; sen benim sağlığıma, ailenin sağlığına ve ülkenin bu önemli sağlık konusuna duyarsız kalamazsın. Maske takmadığı için tüm yurtta binlerce vatandaşımız maddî cezalar yedi ama bu cezayı ödeyecek paranız da olsa; elden giden sağlığınızı asla parayla satın alamazsınız.
O halde; siz bu duyarsızlığı, gerçekleştiren insanlarımız, siz neyin kavgasında ve derdindesiniz? Çok mu zor bir süre maskeyle gezmeniz? Hep yaşlı insanlara bahane ve suç buluyoruz fakat ya bu gençlerimize ne demeli?
İşte başta sağlık olmak üzere; her türlü sorunlarımızı; birbirimize ters düşerek, kavga ederek asla çözümleyemeyiz. Ülkemizin ve tüm dünyanın ne kadar zorlu bir süreçten geçtiğini görüyoruz.
İşte bu görüşe kör, bu görüşe sağır ve duyarsız olamazsın! Madem ki; sen de bu toplumun canlı ve önemli bir ferdisin; o zaman bazı sorumlulukları da aynı şekilde göğüslemek, birlik, beraberlik halinde davranman gerekli ve bir yerde de zorunludur!
Yazımı, yazımın başlığı ile tamamlıyorum:
“Sevgi Toplumundan Nefret Toplumuna! ”
Sevgi ve saygılarımla.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.