ZAMAN

25.04.2022
A+
A-

Son yıllarda zaman ne de çabuk akıyor ve zamanla neler yaşıyor insan.

Kimi zaman sevinip, kimi zaman üzülüyoruz.Kimi zaman güvenip, kimi zaman korkuyoruz.Bazen şaşırıp, bazense “olur öyle” diyoruz. Ama her zaman bekliyoruz, daha iyi olanı.

Ben de artık otuzlu yaşları geride bırakanlar kervanına katıldım. Ama hayattan beklentilerimin peşini hiç bırakmadım. Dönüp baktığımda gördüğüm o ki, herkes gibi benim de hayatımda iniş çıkışlar olmuş. Ben de üzülmüşüm, sevinmişim. Ben de başarmışım, hata yapmışım. Ben de eğriyi doğruyu yaşayarak öğrenmişim. Ama hep aramışım daha güzel yolunu mutlu olmanın.

Severek yapmayı seçtim her şeyi. Sanatla ilgilenmeyi hep sevdim mesela. Müzikle ilgilendim; dinledim, söyledim, müziği sevdim. Tiyatroyla ilgilendim; izledim, oynadım, tiyatroyu sevdim. Resimle ilgilendim; çizdim, sergi gezdim, resmi sevdim. Evlendim; eşimi sevdim, çalıştım; işimi sevdim. Ama hep sevdim. Siz de sevin tercihlerinizi.

İşimi sevdim; böylece herkesten fazla çalıştım, herkesin bakmadığı pencereyi açtım.Sevmekle kalmadım, hep çalıştım, çalıştım…

Yaşanan her yıl yeni bir tecrübe getirdi beraberinde. O yüzden korkmadım hiç ne yaş almaktan, ne çalışmaktan.Aynaya baktığım zaman gördüğüm ağarmaya başlayan saçların ve yüzümdeki ince çizgilerin her biri bir yaşanmışlık hikâyesi.Daha kim bilir ne derin çizgiler açılacak yüzümde… Ne büyük acılaragebe hayat, ne yoğun mutluluklar yaşanacak…

Hayat her zaman akıyor da, gençken hayatın temelini atıyor insan. Gençken yaptıklarıyla, yaşadıklarıyla inşa ediyor bugünü.

O nedenle; sizlere sesleniyorum gençler; Bırakın işten kaytarmayı, herkesin çalıştığı kadar bile çalışmayın!  Daha çok çalışın. Herkesin baktığı yerden bakmayın, farklı pencereler açın.Çünkü herkes kadar çalışırsanız herkesin geldiği yere gelirsiniz; herkesin baktığı yerden bakarsanız, herkesin gördüğünü görürsünüz. Umutsuzluğa kapılmayın. Geleceğiniz kendi ellerinizde. Bugün ne ekerseniz yarın onu biçeceksiniz.

Başarı ve umut dolu bir gelecek diliyorum.

ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
9 Mayıs 2022
2 Ağustos 2022
31 Mayıs 2022
9 Ağustos 2022
30 Ağustos 2022
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Ümmet Şener dedi ki:

    Tebriklerler