‘TEKNOFEST’ GURURU!

Samsun’da Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı ile Tanyeli Roket Takımı TEKNOFEST Karadeniz finalisti oldu

Samsun’da Canik Belediyesi’nin ilçede başlattığı TEKNOCANİK Hava Araçları Projesiyle eğitim ve malzeme desteği sağlayarak yarışmaya hazırladığı Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı ve Tanyeli Roket Takımı, TEKNOFEST Karadeniz finallerine yükseldi.

FİNALLERDE YARIŞACAKLAR
Samsun Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı, İnsansız Hava Araçları (İHA) kategorisinde; Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Tanyeli Roket Takımı ise Dikey İnişli Roket kategorisinde TEKNOFEST Karadeniz finallerine katılmaya hak kazandı.

TEKNOFEST Karadeniz’e katılan yüzlerce proje arasından finale kalmanın büyük bir başarı olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, yarışmacıları kutladı. Başkan Sandıkçı, “Bu yıl Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Karadeniz finaline katılmaya hak kazanan iki takımımızı da yürekten kutluyorum. Finale kalan gençlerimizin dünyanın en büyük havacılık festivalinde ilçemizi temsil edecek olması hepimizi gururlandırıyor. TEKNOFEST’e katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Bu gençlerimiz Allah’ın izniyle ülkemiz ve geleceğimiz adına önemli işlere imza atacaklar. Gençlerimizin yeni ufuklar kazanması için maddi manevi desteklerimizle yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.