TERME’DE ALARM!

Samsun’da Terme Belediyesi karla mücadele ekipleri, beklenen kar yağışı ve buzlanmanın ihtimaline karşı gerekli önlemleri aldı. Belediye ekipleri, 24 saat çalışma esasıyla herhangi bir olumsuzluk yaşamasının önüne geçecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Samsun için yaptığı kar yağışı uyarısı sonrasında 27 araç ve 100 personelle teyakkuz halinde olduklarını belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Yoğun kar yağışı başladığı andan itibaren düzenli bir şekilde kar küreme, yol açma ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapılacak” dedi.

TÜM BİRİMLER TERME SAHADA
Terme’nin yoğun kar yağışlı bir havanın etkisine gireceği uyarısının ardından Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın talimatıyla teyakkuza geçen belediye ekipleri, gerekli tüm önlemleri aldı. Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde ekipleri denetleyen Başkan Kılıç, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Terme Şube Müdürü Metehan Yanık ve SASKİ Terme Şube Müdürü Hasan Özden’in de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Kılıç, “İlçe halkımızın mağdur olmaması için tüm kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalışma yapacağız.” dedi.

27 ARAÇ VE 100 KİŞİLİK EKİP
Alınan önlemler kapsamında Terme Belediyesi, 4 adet kepçe, 3 greyder, 1 adet kar küreme kamyonu, 1 adet pick up, 1 mini kepçe, 1 adet mazot nakliye aracı 2 adet mobil ekip aracı, 2 solisyon aracı, 3 adet sosyal vefa destek aracı ve 2 adet hayvan besleme ve nakil aracı ile sahada olacak. Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 2 greyder, 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kazıcı yükleyici ile sahada olacak. Karla mücadelede Terme ve Büyükşehir belediyeleri yaklaşık 100 kişilik ekibiyle ilçe sakinlerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına kar ve buzla mücadele edecek.

TERMELİLER MAĞDUR OLMAYACAK
Beklenen yoğun kar yağışının vatandaşları mağdur etmemesi adına gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Herhangi bir kar yağışı ve buzlanma durumunda derhal harekete geçecek ekiplerimiz, tuzlama ve yol açma çalışmalarını öncelikli olarak ana yollar, ve kırsaldaki ana arter güzergâhlarında gerçekleştirerek sokak aralarında çalışmalar yapacak. Terme’de hemşehrilerimizin yolları daima açık olacak. Kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmalarının yanı sıra vatandaşlar için tehlike oluşturabilecek unsurlara gezici ekipler anında müdahale edecek. Ayrıca sokak hayvanlarının beslenmesi içinde gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Besleme çalışmalarımız da aralıksız sürecek. Vatandaşlarımızdan da ricamız bu konuda onların da hassas olmaları ve kapılarının önündeki sokak hayvanlarını unutmamaları” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.