Türk Milliyetçiliği fikrinin yılmaz savunucularıyız

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanlığı 3 Mayıs 2018 tarihinde “3 Mayıs Milliyetçiler Günü” münasebetiyle Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanlığı Fırat Yılmaz Çakıroğlu Sohbet ve Seminer salonunda program düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanı Osman Osma’nın konuşmasıyla devam etti.

“TÜRK MİLLETİNİN EVLATLARIYIZ”

Osman Osma konuşmasında “Bizler, tarihin her dönemine adını altın harflerle yazdırmış, tarihe yön vermiş, mazlum milletlerin umudu ve yol başçısı olmuş, adaletin, hoşgörünün, köklü devlet geleneğinin gereğini fazlasıyla yerine getirmiş, bağımsızlık ve özgürlük anlayışından zerre taviz vermeyen büyük Türk Milletinin evlatlarıyız. Bizler, Aziz Türk Milletinin duygu, düşünce ve fikir dünyasından, sözlü ve yazılı geleneklerinden doğmuş, büyük kahramanların ve fikir adamlarının çabalarıyla sistemleşmiş yüzde yüz Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından ve Türkçe olan Türk Milliyetçiliği fikrinin yılmaz savunucularıyız.” Dedi.

 

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanının 3 Mayıs 1944 olaylarını anlatan sunumuyla devam eden konuşması; “Türk milliyetçileri Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere ve tabutlara ve tabutluklara maruz kalarak nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödemişlerdir. Türk milliyetçileri iftiralara baskılara tüm suçlamalara rağmen, Türklük şuurundan, sevdasından  ve Türk Birliği ülküsünden hiçbir zaman  vazgeçmemişlerdir. Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için inandıkları fikirleri değerleri ve doğruları haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadele bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Bu önemli günde daha içlerinde milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliğini tarihin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri başta Başbuğ Alparslan Türkeş, H.Nihal Atsız ve “Türkçülüğün Esasları” adıyla bu düşünceyi ilmi metot üzerine oturtan Ziya Gökalp’i; hepsini rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milletinin gelecekte daha önemli noktalarda olması gayreti azmi ve kararlılığıyla 3 Mayıs Milliyetçiler gününü kutlamanın gururu içindeyiz.” diyerek sona erdi.

“GURUR DUYUYORUZ”

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanı Osman Osma’nın sunumunun ardından Türkav Bafra Şube Başkanı Sami Keskin 3 Mayıs 1944 olaylarını ve dönemin siyasi ve sosyal gelişmelerini ifade eden konuşmasını yaptı. MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna Ülkü Ocaklarına bugüne kadar yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Ocak Gençleriyle her zaman gurur duyduğunu her türlü çalışmalarında yanlarında olacaklarını ifade etti. Tüm Ülkücü Kurum ve Kuruluşların bu ve bundan sonraki süreçlerde de bir ve beraber olarak hareket edip daha çok çalışılmasını gerektiğini ifade ederek konuşmasını bitirdi.

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu programa MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ve ilçe Yönetimi, Türkav Bafra Şube Başkanı Sami Keskin ve Yönetimi, MHP Bafra Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.