YERİNDE KUTLAMA!

Samsun’da OMÜ Rektörü Yavuz Ünal, kampüs içerisindeki Merkez Kütüphanesi’ne giderek personelin Kütüphane Haftasını kutladı

Türkiye’de bu yıl 58’incisi kutlanan Kütüphane Haftası’nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Kurupelit Yerleşkesi’ndeki Merkez Kütüphane’yi ziyaret ederek çalışanları tebrik etti.

MİNİK ÖĞRENCİLERLE KEYİFLİ ANLAR
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu tarafından karşılanan Rektör Yavuz Ünal, ziyaret başlangıcında geçtiğimiz günlerde 0-16 yaş grubu için Merkez Kütüphane bünyesinde açılan Çocuk Bölümü’ne geçerek, burada OMÜ Gündüz Bakımevi’nin minik öğrencilerinin eğitici-öğretici faaliyetlerini takip edip onlarla yakından ilgilendi.

GEÇMİŞİ VE BUGÜNÜ BİRBİRİNE BAĞLIYOR
Merkez Kütüphane ziyaretini sürdüren Rektör Ünal, ardından Daire Başkanlığı bölümünde Daire Başkanı Olukcuoğlu ve çalışanlar tarafından ağırlandı. Rektör Ünal, “Geçmişi ve bugünü birbirine bağlayan bu mekânlara yönelik ilgi ve sevginin gün geçtikçe artmasını ümit ediyorum” dedi.

BİLGİ, ÖĞRENME VE YENİLİKLER
Sohbet havasında geçen görüşmede Rektör Ünal, kütüphanelerin,. bilgi dağarcığının, kültürün ve uygarlığın en önemli taşıyıcısı ve aktarıcısı olduğuna işaret ederek Merkez Kütüphane’nin daha çok okuyucu ve araştırmacı ile buluşmasını hedeflediklerini dile getirdi. Bilgiye, öğrenmeye ve yeniliğe yönelik hevesin artması temennisinde bulunan Rektör Ünal, “Başta Kütüphane çalışanlarımız olmak üzere bütün kitapseverlerin Kütüphane Haftası’nı kutluyor, geçmişi ve günümüzü birbirine bağlayan bu mekânlara yönelik ilgi ve sevginin gün geçtikçe artmasını ümit ediyorum” dedi.

REKTÖR YAVUZ ÜNAL ADINA 3 FİDAN
Merkez Kütüphane’nin dışarıda saygı gören prestij sahibi bir merkez olduğunu belirten Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, ziyaret sonunda Kütüphane Haftası münasebetiyle ‘Geleceğe Nefes Projesi’ kapsamında adına dikilen 3 fidanın belgesini Rektör Yavuz Ünal’a takdim etti.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.