Başkan Şahin Samsun-Krasnodar Seferlerini İptal Etti

Samsun’da israfa son! Yarardan çok zarar sağlayan Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin iptal edilmesi şehri milyon dolarlık israftan kurtardı

25.09.2018
A+
A-

Samsun ile Karadeniz’in hemen karşı kıyısında bulunan Rusya’nın Krasnodar şehirleri arasında ticareti ve turizmi geliştirmek için Nisan ayında uçak seferleri yeniden başlatılmış, hemen ardından Haziran ayı başında ise iki şehirde çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenlenmişti.

15 RUS KADIN BLOGGER SAMSUNDAYDI

Yine bu çalışmalar kapsamında Rusya’da ünlü olan 15 kadın blogger Samsun’a gelerek 4 gün boyunca şehrin en işlek noktalarının yanı sıra tarihi ve turistik mekanlarda vakit geçirip çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında yayınlayarak takipçileriyle paylaşmıştı.

GELİŞTE DÜŞÜŞ, GİDİŞTE ARTIŞ YAŞANDI

Tanıtım çalışmalarının ardından Krasnodar’dan Samsun’a gelen kişi sayısı düşerken, Samsun’dan Krasnodar’a giden Samsunlu sayısında yaşanan büyük artış ulusal medyada bile gündem olmuştu.

BOŞ KOLTUKLARA 10 BİN DOLAR ÖDENDİĞİ İDDİASI

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde başlayan ve her hafta Cumartesi günü gerçekleşen seferler için RusLine havayolu şirketine boş koltuklar için 10 bin dolar ödendiği iddia ediliyordu.

BU ZARARA BAŞKAN ŞAHİN “DUR” DEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Yeni  Ekonomi Programı çerçevesinde alınan kamuda israfın önüne geçme çalışmaları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zİhni Şahin, yarardan çok zarar sağlayan Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin iptal edilmesine karar vererek, seferleri sonlandırdı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.