Samsun Başsavcılığı yalanladı!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Adil Öksüz’ü AKP’li vekil kaçırdı’ manşetiyle ilgili açıklama yayımladı

26.03.2017
A+
A-

Bugün Aydınlık Gazetesi’nin manşetinde yer alan  “Adil ÖKSÜZ’ü AKP’li Vekil Kaçırdı” başlıklı haberle ilgili olarak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yayımladı. Açıklamada AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan’a yönelik iddialar yalanlandı. Açıklamada şöyle denildi:

GERÇEĞİ YANSITMIYOR!..

“Söz konusu gazetede yer alan haberdeki “Adil ÖKSÜZ’ün Samsun’dan yurt dışına kaçtığı, bu kaçışa Samsun Milletvekili Fuat KÖKTAŞ ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK’un yardım ettikleri, yine Erdoğan TOK’un bu konuda Başsavcılığımızca ifadesinin alındığı, mobese görüntülerinin bulunduğu” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

TOK’UN İFADESİ ALINMADI…

Cumhuriyet Başsavcılığımızca doğrudan veya başka yer Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatı ile Adil ÖKSÜZ isimli darbe teşebbüsüne iştirak ve FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği suçlarının şüphelisi olan şahsın olası yurt dışına kaçması ile ilgili bir soruşturma yapılmadığı gibi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK’un ifadesinin alınması da söz konusu değildir. Bu konuda Başsavcılığımızca yapılmış adli bir işlem yoktur, mobese kaydı ve buna dair bir görüntü de bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.